Zuzanna Jankowska żadnej pracy się nie boi 🙂
 
Niedawno podjęła się zrealizowania poważnego przedsięwzięcia artystycznego w nowoczesnych wnętrzach budynku przy ul. Księcia Ziemowita 53 (Targówek, Warszawa). Jest to świeżo wybudowana przestrzeń biurowo-magazynowa, która charakteryzuje się surowym i industrialnym charakterem. Właściciel zdecydował się powierzyć artystyczne wykończenie ścian właśnie Zuzannie. Zaproponowane przez nią projekty zostały dopasowane do bardzo konkretnych estetycznych potrzeb, konsultowanych z architektami wnętrz.
Realizacja zakładała utworzenie 6-ściu dużych murali oraz zaaranżowania kilku dodatkowych ścian w wysokich klatkach schodowych budynku. Postawiono na czerń, biel, odcienie brązu, miedź i zielone akcenty.
Całość bazuje na autorskich projektach malarki oraz charakterystycznej dla jej twórczości geometrii. Nie lada wyzwaniem było dotarcie farbą do najtrudniej ulokowanych zakamarków ścian, ale także odtworzenie geometrii, na dosyć trudnej, betonowej powierzchni ścian. Do tego były potrzebne rusztowania oraz pomoc jej przyjaciela.

Jaki jest efekt tych prac? Niebawem możecie się sami przekonać, odwiedzając skrzydła budynku.

Dodaj komentarz