Zuzanna zaangażowała się w Noc Muzeów 2017 w Festiwal Przenikania.

Festiwal Przenikania jest inicjatywą realizowaną przez Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107. Pomysłodawcą wydarzenia jest artysta Wojciech Brewka, który kilka lat temu porzucił zawód prawnika, aby oddać się swojej największej pasji – malarstwu. Dwa lata temu otworzył w Al. Jerozolimskich 107 galerię officyna art & design, której jest współwłaścicielem. – W wieczór poprzedzający pierwszy dzień 2015 roku zdecydowałem, że otworzę w nowym roku miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce – mówi.
Wojciech Brewka to człowiek pełen pomysłów – z jego inicjatywy powstał Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107, w ramach którego postanowił, razem z firmami i organizacjami mieszczącymi się pod tym samym adresem, zorganizować w tym roku Festiwal Przenikania i zaprosić na niego warszawiaków.
Głównym punktem programu festiwalowego będzie zbiorowa wystawa artystów, zatytułowana „Przenikania“ i wpisana do programu warszawskiej Nocy Muzeów. Kuratorem tej wystawy będzie Anita Wolszczak, właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House. Pokażemy prace z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii, jak również mappingowane instalacje artystyczne.
Sztuka wizualna to nie wszystko. W ciągu dwóch dni festiwalu pragniemy pokazać twórczość w jej wielowymiarowości. Na naszym dziedzińcu stanie scena, na której wystąpią zespoły muzyczne, dj’e oraz teatry – wszystko w temacie przenikania różnych dziedziń sztuki i kultur. Zaprosimy tych artystów, którzy wykorzystują nurty muzyczne z różnych stron świata, tworząc fuzję nieoczywistych dźwięków, łącząc kultury i pokolenia.
Planujemy też ciekawe pokazy filmowe i spotkania z reżyserami.
Przez cały czas festiwalu odbywać się będą jamy malarskie (m.in. artystyczne malowanie deskorolek i obrazów) i warsztaty artystyczne, w których wezmą udział profesjonaliści i amatorzy. Pojawią się wielkoformatowe plansze – kolorowanki. Razem z artystami działającymi pod marką Art PoPo wspólnie z uczestnikami wymalujemy kolorami wielki, drewniany bufet. Element przenikania się sztuki przedstawimy również poprzez performance artystyczny – pracę tworzoną na żywo do muzyki.
Każdego wieczoru odbędzie się też festiwalowe afterparty w śródmiejskim lokalu 8 Dzień Tygodnia”

LINK do wydarzenia:

Zdjęcia wykonał Zygmunt Drużbicki oraz Przemek Chudkiewicz (portret)

Dodaj komentarz